خانه / blog / برج سویومبیکه کازان
تور بدروم لحظه آخری

برج سویومبیکه کازان

ایران مرکز ۲۷ فروردین, ۱۳۹۸ blog

برج سویومبیکه کازان برجی ۵۸ متری (۱۹۰ فوتی) و هفت طبقه در کاخ کرملین کازان میباشد که همچون برج کج پیزا ایتالیا انحراف دارد و ۱٫۹۸ متر (۶ فوت) از حالت عمودی خارج شده است.

بحث های زیادی در مورد چگونگی ساخت برج سویومبیکه کازان صورت گرفته است. نسخه فعلی این برج در قرن هفدهم بنا شده است. با کاوش های بعمل آمده به این نتیجه رسیده اند که در مکان این برج قبلا  برج خان، یک مسجد و یک آرامگاه قرار داشته است.

در قرن نوزدهم، مورخان محلی آن را به افتخار ملکه سویمبیکه، دختر Nogai Murza Yunus، حاکم کازان در سالهای ۱۵۴۹-۱۵۵۱ و همسر سه خان به نامهای جان علی، صفا گیری و شاه علی  برج سویومبیکه کازان نامیدند.

افسانه های متعددی در باره این برج وجود دارد که همچنان به قوت خود باقیست. طبق یکی از آنها: سویموبیکه این برج را بعنوان یادبودی برای صفا گیری ساخته بود. یکی دیگر از افسانه ها بر این اساس است که این برج توسط ایوان مخوف با توجه به درخواست سویومبیکه ساخته شده است که بعد از ساخت این برج سویومبیکه از بالای  آن به پایین میپرد.

اما آنچه بخوبی پیداست این برج مانند برج ایفل پاریس نماد شهرکازان است همچنین این برج  همچون برج  پیزا  یکی از برجهای کج دنیا است که به مرور زمان بسمت شمال شرق انحنا پیدا کرده است .در حال حاضر این انحنا به ۱٫۹۸ متر میرسد .

در سفر خود به کازان با تور کازان آژانس دلتابان به کاخ کرملین کازان بروید و به برج سویومبیکه کازان هم سری بزنید و از نزدیک شاهد این نماد آجری زنگ زیبا باشید.

درستی یا نادرستی این افسانه را نمی‌توان تشخیص داد، تنها چیزی که می‌توان از آن مطمئن بود؛ علاقه مردم تاتارستان به این افسانه است. متاسفانه بازدید از داخل این برج فعلا امکان‌پذیر نیست اما از دور می‌توانید معماری بی‌نظیر پلکانی آن را ببینید.

نوشته برج سویومبیکه کازان اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان بدروم

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

مناظری زیبا از طبیعت زیبا خراسان رضوی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، «شیلگان دره» منطقه ای در استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *