خانه / آدرس غار اسحاق / غار اسحاق
تور بدروم لحظه آخری

غار اسحاق

غار اسحاق تهران تهران

غار اسحاق از جمله غارهای متعدد در منطقه هملون و در نزدیکی غار تاریخی کیقباد قرار دارد که از ویژگی های منحصر به فرد و فضای زیبایی برخوردار است.برای رسیدن به دهانه این غارها باید از سینه کش سمت چپ دره هملون و در شیبی تند صعود نماییم. زمانی حدود نیم ساعت برای دستیابی به دهانه غار اسحاق صرف می شود. دهانه این غار در شیبی تند و مشرف به جاده میگون – شمشک قرار دارد. قطر دهانه کمتر از یک متر مربع بوده و دهلیزی تنگ ما را به درون این غار راهنمایی می‌کند.

ادامه مسیر داخل غار به صورت دهلیزی به ارتفاع ۷۰ سانتی متر بوده و بعد از چند متر اول به سمت چپ منحرف می شود. از این قسمت مسیر دارای شیبی تند به سمت پایین بوده و پس از حدود ۱۰ متر به تالاری بسیار بزرگ و مرتفع وارد می شویم.در این تالار سه راه مختلف جلب نظر می کند. مسیری در سمت چپ، مسیر مستقیم و مسیری که مابین این دو مسیر قرار گرفته است. مسیر سمت چپ بعد از ورود به دهلیزی به طول تقریبی ۱۰ متر مسدود میگردد. در ابتدای این راه یک حلقه چاه وجود دارد. با استفاده از یک کارگاه طبیعی فرود میرویم و پس از حدود ۶ متر به کف چاه رسیده که ادامه راه نیز مسدود می باشد. مسیر مستقیم به پرتگاهی ختم می شود و برای فرود نیاز به کارگاه داریم. با نصب کارگاهی طبیعی فرود رفته و در ادامه باید صعودی کوتاه داشته باشیم. حفره ای تنگ مقابل ماست و برای عبور از آن تلاش زیادی نیاز است. بعد از عبور از این دهلیز تنگ وارد تالاری شده و پس از طی حدود ۲۰ متر، مسیر بسته شده و امکان ادامه راه وجود ندارد.

رزرو تورهای مسافرتی در لست تورز و توریاب:

مهم ترین راه دراین غار راه سوم و میانی است. برای وارد شدن در این مسیر باید از سنگهای ابتدای مسیر به ارتفاع حدود ۱۰ متر صعود کرد. ادامه این راه به طول تقریبی ۱۵۰ متر ما را به طبقه فوقانی این غار می رساند. چندین دهلیز و دالان در برابر ماست که از آنها عبور می کنیم. با توجه به ساختار این غار و قرار گرفتن آن در شیب تند کوهستان، به نظر می‌رسد که این بخش از غار در نزدیکی سطح زمین باشد ولی هنوز راهی به خارج باز نشده است.
مسیر خودروی شخصی از طریق بزرگراه شهید بابایی و جاده لشکرک به دوراهی لواسان – فشم ( میدان قائم ) بروید و از آنجا وارد جاده فشم شوید. پس از ۱۶ کیلومتر رانندگی به میدان فشم می رسید. از فشم تا میگون ۵ کیلومتر و از میگون تا هملون ۵ کیلومتر دیگر را پیش رو دارد.

آدرس : ۳۵ کیلومتری شمال شرق تهران، جاده شمشک – میگون

غار اسحاق
غار اسحاق
غار اسحاق

منبع : بزنیم بیرون

نوشته غار اسحاق اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان بدروم

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

مناظری زیبا از طبیعت زیبا خراسان رضوی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، «شیلگان دره» منطقه ای در استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *