خانه / آذربایجان شرقی / ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی افزایش یافت
تور بدروم لحظه آخری

ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی افزایش یافت

مرتضی آبدار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طبق آخرین آمار، تعداد گردشگران خارجی ورودی به آذربایجان شرقی در مدت سپری شده از سال جاری بیش از ۴۹۳ هزار نفر بوده است که افزایش قابل توجهی نسبت به سال های گذشته دارد.
وی همچنین از افزایش ۲۲ درصدی شمار گردشگران داخلی به آذربایجان شرقی در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در این حوزه نیز شاهد حضور چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از گردشگران داخلی در استان بوده ایم.
آبدار، رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ را از جمله عوامل مهم و موثر در افزایش تعداد گردشگران ورودی به آذربایجان شرقی برشمرد و با بیان اینکه این رویداد باعث تبدیل شدن گردشگری به یک مطالبه عمومی در سطح ملی و منطقه ای شد، ادامه داد: اینکه گفته می شود برای تبریز ۲۰۱۸ کاری صورت نگرفته است، زیر سوال بردن اقدامات ارزشمند و تلاش های صورت گرفته در این راستا است، زیرا توسعه گردشگری در قالب یک فرآیند هدفمند امکان پذیر خواهد بود.
وی با بیان اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸ نقطه ای آغاز ایجاد تحولی اساسی در صنعت گردشگری منطقه است، گفت: تبریز ۲۰۱۸ را نقطه شروع یک تحول اساسی در گردشگری استان عنوان کرده ایم و هم اکنون نیز موضوع گردشگری به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است، به گونه ای که مسئولین و مردم به این باور رسیده اند که توسعه اقتصادی در گرو توسعه گردشگری است.
آبدار اضافه کرد: در ۲ سال اخیر تمام موزه‌های تبریز و استان به شکل اساسی از نظر سخت افزاری و نرم ‌افزاری ساماندهی شده اند و علاوه بر این شاهد صدور مجوز و افتتاح سه موزه خصوصی در این مدت بوده‌ایم.
به گفته وی، بر اثر برنامه ریزی های انجام شده و تبلیغات گسترده تبریز ۲۰۱۸ ، شاهد رشد ۵/۱۴ درصدی تخت‌های اقامتی در سطح استان بوده ایم.
آبدار با اشاره به اینکه بخش خصوصی باید فعالیت خود را در راستای گردشگری ورودی متمرکز کند، گفت: متاسفانه این امر در مقیاس گسترده به وقوع نپیوسته است و تنها تعداد معدودی از دفاتر مسافرتی استان در این زمینه اقدام کرده اند، اما با همکاری شهرداری، میراث فرهنگی و اتاق بازرگانی مشوق هایی تعریف شده است که به فعالان جذب گردشگر ورودی خارجی تخصیص خواهد یافت.
وی گردشگری را مقوله ای فرابخشی دانست که نگاه سلیقه‌ای به آن تاثیر منفی می گذارد و باید تمام مجموعه استان در راستای توسعه گردشگری آنچه در توان دارند، پای کار بیاورند.
تبریز در سال ۲۰۱۸ از سوی سازمان همکاری کشورهای اسلامی به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی برگزیده شده بود.
این عنوان در سال جدید میلادی به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان اختصاص یافته است.

ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی افزایش یافت

نوشته ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی افزایش یافت اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان بدروم

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

مناظری زیبا از طبیعت زیبا خراسان رضوی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، «شیلگان دره» منطقه ای در استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *